८० वर्षीय वृद्ध जेल चलान

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

दिशानिर्देश समाचार, बैतडी, ०५ जेठ ।

जसको पहँच छैन त्यसले इन्साफ पाउन गाह्रो हुदो रहेछ । एउटा साधारण परिवारको हत्या गर्ने गराउने हत्याराहरु आफ्नै गाउँघरमा र छिमेकी देश भारत को पिथौरागढ उधमसिंह नगर, बैतडीको बन्तोली, कञ्चनपुरको बगुनमा लुकिछिपी २०४२ साल देखि २०७४ साल सम्म बस्ने एक हत्याराका छोरी ज्वाईले आफ्नो ससुराको अति वृद्ध अवस्थामा सेवा चाकरी तथा उपचार गरी नसक्ने अवस्था भएपछि उसैको छोरी द्वारा कञ्चनपुरको बगुनाबाट गोकुले हुदै न्वादेऊ गाउँपालिका बन्तोली पु¥याएपछि कुन स्रोतबाट ३२ वर्षपछि गिरफ्तार गरिए यो पनि रोचक विषय रहेको छ ।

बैतडीमा ३२ वर्षदेखि कर्तव्य ज्यान मुद्दामा फरार रहेका एक जना ८० वर्षीय वृद्धलाई जेल चलान गरिएको छ । जेल चलान हुनेमा बैतडीको पुर्चौडी नगरपालिका–२ महादेवस्थान बन्तोलीका पर्मे भट्ट रहेका जिल्ला प्रहरी कार्यालय बैतडीका प्रहरी नायब उपरीक्षक हेरम्व शर्माले जानकारी दिनुभयो ।
वि.सं. २०४२ साल भदौ १७ गते राति पुर्चौडी नगरपालिका–१० विजयपुर बरायलगाडा बस्ने ६५ वर्षीय अर्जुन अवस्थी, पुतली अवस्थी र कलशा अवस्थी सहित चार जनाको खुकुरी प्रहार गरी हत्या गरेका भट्टलाई जेल चलान गरिएको उहाँले बताउनुभयो ।

सो दिन सदरमुकाम गोठलापानीबाट फर्किएको भनी अबेर भइसकेपछि बास बस्नका लागि अर्जुन अवस्थीको घरमा बसेको र सोही राति धनमाल लुट्नका लागि भट्टले अवस्थी परिवारका चारजना सदस्यको हत्या गरेका बताइएको छ ।

प्रहरीले ८० वर्षीय भट्टलाई सोमबार मात्रै घरमा आएका बेला पक्राउ गरी जेल चलान गरेको हो । जिल्ला अदालत बैतडीबाट २०५१ साल भदौमा भट्टलाई २० वर्षे कैद सुनाएको थियो । भट्टलाई २० वर्ष जेल चलान गर्नका लागि पुनरावेदन अदालत महेन्द्रनगरले २०५२ साल भदौ १४ गते र सर्वोच्च अदालतले २०५३ साल वैशाख १३ गते जिल्ला अदालतको फैसला सदर गरेको थियो । जेल चलान भएका भट्टको अवस्था भने अहिले निकै दयनीय रहेको प्रहरीले बताएको छ ।

बोकेर यताउता लैजानुपर्ने अवस्था रहेपनि कानुनको नजरमा दोषी ठहरिएका व्यक्तिले उन्मुक्ति नपाउने प्रहरी नायब उपरीक्षक शर्माले बताउनुभयो ।
यस्तै सक्रियता सबै पदाधिकारीहरुले सुरुदेखि नै देखाएको भए उसले २० वर्ष जेल कट्टी गरी १२ वर्ष पहिले जेलबाट छुटेर यो समय घरपरिवार सितै दुःखका साथ विताउने थिए ।
हत्याराका छोरा छोरीले जे होस् थोरै दुःख पायो ।

Please follow and like us:
0
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *