एघार दिनमा दुई हजार बढि कञ्चनपुर भित्रिए

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

दिशानिर्देश समाचार
महेन्द्रनगर, २० बैशाख
लकडाउनमा बेला कञ्चनपुरको पुर्वीद्वारबाट एघार दिनमा दुई हजारबढि स्थानीय भित्रिएका छन् । काठमाडौँ लगायतका विभिन्न जिल्लाबाट बैशाख दोस्रो र तेस्रो साताको अवधिमा दुई हजार ५३ जनाले प्रवेश गरेका हुन् । पुर्वनाबाट जिल्ला प्रवेस हुने भएपछि कृष्णपुर नगरपालिका जनस्वास्थ्यकर्मी र सशस्त्र प्रहरी बलका प्राविधिक कर्मचारीले हेल्थडेस्क मार्फत जिल्ला भित्रिने नागरिकको स्वास्थ्य चेकअफ गराईरहेका छन् ।
कृष्णपुर नगरपालिकाको तथ्याङ्क अनुसार ७ बैशाखदेखि १७ सम्म ५ सय १९ महिला र एक हजार ५३४ जनाले जिल्ला प्रवेस गरेका छन् । ७ बैशाखमा १ सय १३, ८ ९६, ९ १ सय ९, १० एक सय २, ११ १ सय ४४, १२ १ सय ४१, १३ ३ सय ६७, १४ मा ३ सय ८४, १५ २ सय ४१, १६ मा २ सय ७७ र १७ मा ७८ जनाले जिल्ला प्रवेस गरेका छन् । कृष्णपुर नगरपालिकाले ९ वटै वडाका चार हजार ८६ घर परिवारलाई राहत वितरण पनि गरेको छ । सबै वडाहरुमा न्यायोचित राहत वितरण गरेको जनाईएको छ ।
चामल ८९ हजार ८सय २९क्विन्टल, दाल ७ हजार ७सय ४४, तेल चार हजार ४ सय ४४ लिटर र नुन चार हजार एक सय २४किलो नुन वितरण गरिएको छ । कृष्णपुर नगरपालिकामा विभिन्न निकायबाट सहयोग पाईएको छ ।
कृष्णपुर नगरका प्रमुख कर्ण हमालले कोरोना रोकथामका लागि समाजिक दुरी कायम गर्दै राहत वितरणदेखि जिल्ला प्रवेसद्धारमा हेल्थडेस्क मार्फत चेकजाँच गरिएको बताएका छन् । भने मेयर हमालले सहयोगीताहरुप्रति आभार प्रकट गरेका छन् । जिल्ला प्रवेस गर्ने सबैको स्वास्थ्य परीक्षण गरेर सम्बन्धीत स्थानीय तहको जिम्मेबारी लगाईन लागिएको छ । जिल्ला प्रवेसद्वार कृष्णपुर नगरपालिका ५ गुलरिया गजरौला, मोहन चौकमा सशस्त्र प्रहरी बलले हेल्थडेस्कका साथै ब्यारेल समेत राखेर जिल्ला सिल गरेको छ । ‘जिल्ला प्रवेस गरेका सबैको स्वास्थ्य परीक्षण गरेर सबैलाई स्थानीय तहको जिम्मा लगाईरहेका छौँ ।

Please follow and like us:
0
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *