बेलौरीका दुई स्थानमा तरकारी संकलन केन्द्र स्थापना

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

महेन्द्रनगर, १५ पुष
कञ्चनपुरको बेलौरी नगरपालिकाका दुई ठाउँमा तरकारी संकलन केन्द्र स्थापना गरिएका छन् ।
तरकारी खेतीमा संलग्न किसानलाई सहजता प्रदान गर्नका लागि नेपाल राष्ट्रिय समाज कल्याण संघको आर्थिक सहयोग र कृषि शाखा बेलौरीको समन्वयमा नगरपालिकाको वडा नं ५ र वडा नं ३ मा तरकारी संकलन केन्द्र स्थापना गरिएको हो ।
दुई वटै संकलन केन्द्र रु पाँच लाखको लागतमा निर्माण गरिएको संघका कार्यक्रम संयोजक राजकुमार सुनारले बताउनुभयो ।
तरकारी संकलन केन्द्र स्थापना भएपछि त्यस क्षेत्रका तरकारी खेतीमा संलग्न ३०० बढी किसान लाभान्वित भएका छन् । तरकारी संकलन केन्द्र नहँुदा विगतमा तरकारी उत्पादनमा संलग्न किसानले सास्ती खेप्दै आएका थिए । संकलन केन्द्र स्थापनासँगै तरकारी बजारमा पु¥याएर बिक्री गर्न सहज भएको किसान साइटुलाल चौधरीले बताए । यहाँ दुवै वडाका किसानले ३० बिगाहा जग्गामा व्यावसायिक तरकारीखेती गरेका छन् ।
तरकारी उत्पादन भए पनि विगतमा बजार नपाउँदा तरकारी खेतमा कुहिने गरेको कृषि शाखा बेलौरीका प्रमुख रणबहादुर मल्लले भन्नुभयो, संकलन केन्द्र स्थापनासँगै यस क्षेत्रका किसानले उत्पादन गरेको तरकारी महेन्द्रनगरदेखि कैलालीको धनगढी अत्तरियासम्म पुग्न थालेको छ । बजार पाएपछि यहाँका किसान तरकारी उत्पादनमा हौसिएका छन् ।

Please follow and like us:
0
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *