दुई ठुला आयोजना सुरु हुदै

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

धनगढी, ०८ पुष । धनगढी उपमहानगरपालिका क्षेत्रमा सडक, ढललगायत भौतिक पूर्वाधारको निर्माण एवं स्तरोन्नतिका लागि सघन शहरी विकास आयोजना र क्षेत्रीय शहरी विकास आयोजना कार्यान्वयनमा ल्याइएको छ ।
२ वर्ष अवधिको शहरी विकास आयोजनाअन्तर्गत उपमहानगरपालिकाका १९ ठाउँका झण्डै ४२ किमी सडकको निर्माण एवं स्तरोन्नति तथा ढल निर्माण गर्न लागिएको शहरी विकास तथा भवन निर्माण विभाग डिभिजन कार्यालय धनगढीले जनाएको छ । सो आयोजना कार्यान्वयनका लागि चालु आवमा रु एक अर्ब ५० करोड बजेट विनियोजन गरिएको जनाइएको छ । यी कामका लागि सर्वेक्षण र डिजाइनसम्बन्धी काम गत वर्षमा नै पूरा भइसकेको छ ।
‘अधिकांश योजनाको काम शुरु भइसकेको छ’, डिभिजन प्रमुख रवीन्द्र बोहराले भने, उनले भने, ‘पाँच वटा प्याकेजमा राखेर सडक निर्माण थालिएको छ ।’
आयोजनाअन्तर्गत सडक र ढल निर्माणबाहेक धनगढीको पुरानो बस बिसौनीको स्तरोन्नतिका साथै फूलबारीमा नयाँबस बिसौनी र जडीबुटी प्रशोधन केन्द्र निर्माण लगायत काम समेत गरिने छ ।
उपमहानगरमा जम्मा हुने फोहरमैलाको व्यवस्थापन गर्नका लागि जग्गाको खोजी गरेर ल्याण्डफिल साइट निर्माणको कामसमेत शुरु भएको छ ।
एशियाली विकास बैंकको ऋण सहयोगमा कार्यान्वयन हुन लागेको पाँचवर्षीय अवधिको क्षेत्रीय शहरी विकास आयोजनाअन्तर्गत उपमहानगर क्षेत्रका सानाठूला १५ सडकको स्तरोन्नति एवं निर्माण गर्न लागिएको छ । यसका लागि करिब रु ३ अर्ब १९ करोड बजेट विनियोजन गरिएको छ ।
यसअन्तर्गत धनगढीको मुख्य बजारको सडकका साथै धनगढीदेखि खुटिया सडक, चटकपुर चक्रपथ, चटकपुर क्याम्पस रोड हुँदै जाखोर ताल सडक, धनगढी गाउँ सडक, बेली सडक, बोराँडाँडी तारानगर सडक, पुरानो भन्सार सडकलगायतको स्तरोन्नति गर्न लागिएको हो ।
उपमहानगरसँग सीमा जोडिएको कैलालीको गोदावरी नगरपालिकामा पनि कार्यान्वयन हुन लागेको सो आयोजनाअन्तर्गत हसनपुर–स्याउले, गेटा अस्पताल – जोनापुर, हरैया– चौराही, लालपुर– चौमाला, लालपुर–गेटा अस्पताल सडक निर्माण लगायत काम गर्न लागिएको हो भन्ने कुरा विभिन्न समाचार माध्यमहरुले जनाएका छन् ।

Please follow and like us:
0
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *